Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius

Apie mus

 
Siekdamas išnaudoti atsiveriančios europinės dujų rinkos potencialą ir sudaryti galimybę regioninės dujų biržos „GET Baltic“ klientams pasiūlyti pažangiausius prekybos dujomis sprendimus, Bendrovės akcininkas, Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“, organizuoja biržos strateginio partnerio atranką.
 
Lietuva, kitos Baltijos šalys ir Suomija šiemet, pradėjus veikti naujai įrengtam dujotiekiui GIPL, susijungs su Lenkija, o tuo pačiu ir visos Europos dujų rinka. Tai atveria didesnes tarptautinės prekybos dujomis galimybes. Strateginio partnerio pritraukimas užtikrins dujų rinkos dalyvių prieigą prie naujausių technologinių sprendimų – prekybos ir kliringo sistemų. Taip pat šia būsima partneryste siekiama užtikrinti konkurencingą paslaugų kainodarą, spartesnį likvidumo augimą ir patraukliomis sąlygomis grįsta prekybą. 
 
Tikimasi, kad kartu su patyrusiu strateginiu partneriu „GET Baltic“ dujų rinkos dalyviams pasiūlys modernią, pažangiais sprendimais grįstą dujų prekybos platformą, apimančią tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius produktus ir geriausią rinkos praktiką atitinkančias kliringo paslaugas. Tokį poreikį patvirtina ir biržos klientų nuomonės tyrimo metu identifikuoti lūkesčiai atnaujinti prekybos sistemą, įdiegti tobulesnius funkcionalumus ir pasiūlyti naujų prekybos galimybių.
 
„Amber Grid“ priklausanti dujų birža „GET Baltic“ yra licencijuota gamtinių dujų rinkos operatorė, turinti registruoto duomenų teikimo subjekto statusą (RRM) suteiktą agentūros ACER. Bendrovė administruoja elektroninę prekybos sistemą, kurioje vykdoma prekyba trumpalaikiais ir ilgalaikiais gamtinių dujų produktais su fiziniu pristatymu, prekybos aikštelėse esančiose Lietuvoje, bendroje Latvijos ir Estijos bei Suomijos prekybos aikštelėse. Kuriant gamtinių dujų prekybai pritaikytus sprendimus, siekiama didinti Baltijos šalių ir Suomijos didmeninės dujų rinkos likvidumą, konkurencingumą ir skaidrumą.
 
Tarptautinio konkurso eiga
 
Viešas tarptautinis konkursas organizuojamas keliais etapais, vadovaujantis UAB GET Baltic kontrolinio akcijų paketo viešo pardavimo taisyklėmis. Konkurse siekiančių dalyvauti bendrovių paraiškos priimamos iki 2022 m. kovo 15 d.  Po to bus rengiamos konsultacijos dėl esminių sandorio sąlygų su atrinktais dalyviais ir pasiūlymų pateikimas bei vertinimas. Planuojama, jog strateginis partneris bus atrinktas šiais metais.
 
Kas gali dalyvauti?
 
Strateginio partnerio atrankoje gali dalyvauti bendrovės, turinčios ne mažesnę kaip 3 metų patirtį organizuojant dujų prekybą trumpalaikiais ir ilgalaikiais dujų produktais Europos Sąjungoje ir veikiantys pažangesnėje dujų rinkoje. Kvalifikacinius reikalavimus atitikęs ir didžiausią kainą už „GET Baltic“ akcijas pasiūlęs dalyvis galės įsigyti 66 proc. „GET Baltic“ akcijų paketą. Likusi dalis akcijų – 34 proc. – vėliau būtų parduodama opcionu tam pačiam investuotojui, jam įvykdžius pirkimo-pardavimo sutartyje numatytus įsipareigojimus, susijusius su naudos regioninei rinkai užtikrinimu.
 
Konkurso dokumentai:
 
 
Kontaktai pasiteiravimui ir dokumentų teikimui:      
                                                                 
tender@ambergrid.lt
Į viršų