Energija švariai ateičiai | Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
Energija švariai ateičiai

Žaliasis startas

Žaliasis vandenilis, biometanas, vandenilio ir biometano mišinys – tai naujos energijos rūšys, kurios ateityje tekės dujotiekiais vietoje gamtinių dujų.

Per dešimtmetį visą „Amber Grid“ valdomą dujų perdavimo infrastruktūrą pritaikysime saugiam atsinaujinančių energijos išteklių transportavimui tiekėjams bei vartotojams.

Kartu toliau plečiame ir kuriame vieningą, į Europos Sąjungą integruotą gamtinių dujų rinką, taip užtikrindami energetinį saugumą bei konkurencingą ekonomikos aplinką.

Žaliasis startas

Energetikos transformacija neįvyks žaibiškai – pereinamuoju laikotarpiu gamtinės dujos tebebus ypatingai svarbus energijos išteklius. Todėl rūpinamės ir plečiame sukurtą techninę bei ekonominę infrastruktūrą, kartu ieškodami būdų kaip užtikrinti sklandų perėjimą nuo seno prie naujo – nuo iškastinio kuro, prie tvarios atsinaujinančios energetikos.

Energetikos sistemos transformacijos kelyje keičiasi ir „Amber Grid“. Atnaujinę prekės ženklą ir vizualinį stilių įprasminame naujus bendrovės tikslus ir uždavinius – transformuoti valdomą dujų infrastruktūrą pritaikant ją atsinaujinantiems energijos ištekliams – žaliajam vandeniliui ir biometanui.

Kurdami naują vizualinį identitetą, vadovavomės ecobranding filosofija kai naudojamos spalvos, kurioms reikia mažiau resursų jų atkūrimui skaitmeninėje erdvėje. Joms perteikti ant popieriaus, spausdinant, taip pat naudojama mažiau dažų. Energijos ir gamtinių resursų tausojimas sustiprina mūsų pažadą judėti žaliosios energijos keliu.

 

Mes ne tik atnaujiname bendrovės rūbą. Įsipareigojome per ateinantį dešimtmetį dviem trečdaliais sumažinti įmonės daromą poveikį aplinkai. Peržiūrime dujų perdavimo tinklo anglies dvideginio išmetimų į atmosferą kiekius, kad galėtume suplanuoti reikšmingą jų sumažinimą, pertvarkant infrastruktūrą. Palaipsniui pakeisime technikos ir transporto parką į naudojantį atsinaujinančius energijos išteklius bei tausojantį aplinką. Jau dabar iš saulės gaminame reikšmingą dalį mūsų veiklai reikalingos elektros energijos.

 

Amber Grid vaidmuo žaliojoje transformacijoje

 

Technologinis sistemos parengimas

Rinkos organizavimas

Energijos kilmės užtikrinimas

Didelio energijos kiekio perdavimas ir subalansavimas

 

Gamtinių dujų ir atsinaujinančių energijos išteklių vaidmuo ekonomikoje

Kokio maisto reikia ekonomikai?

Kas pakeis gamtines dujas?

Žaliasis vandenilis — energija švariai ateičiai

Gamtinės dujos kasdieniame gyvenime

Amber Grid 10 metų strategija

Mūsų tikslas – veikti išvien Lietuvos energetikos transformacijos kelyje į klimatui neutralią ekonomiką. Suvokdami švarios energijos prasmę, esame ties „žaliojo starto“ linija, pasirengę veržliai pardėti kelionę į žaliosios energetikos kūrimą, aplinkos ir atmosferos išsaugojimą.