Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
04 2022.08
„Amber Grid“ pirmojo 2022 m. pusmečio pajamos augo iki 56,5 mln. eurų

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ pajamos pirmąjį šių metų pusmetį augo iki 56,5 mln. eurų ir buvo 79 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai pajamos siekė 31,6 mln. eurų. Didžioji dalis pajamų gauta iš perdavimo paslaugų transportuojant gamtines dujas, jos siekė 29,3 mln. Eur. Tačiau ne mažiau prie augimo prisidėjo pajamos, gautos iš dujų srautų balansavimo paslaugų, įtakos turėjo ir itin aukštos dujų kainos, persiskirstę dujų srautai sistemoje - daugiau dujų transportuota į Latviją bei Lenkijos kryptimi.

02 2022.08
Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – jau nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą. Tai bus padaryta paspartinus strateginio energetikos projekto ELLI įgyvendinimą. Rinkos dalyviai galės daugiau dujų transportuoti tiek į saugyklą Latvijoje, tiek Latvijos, Estijos bei Suomijos poreikiams.

26 2022.07
„Amber Grid“ užtikrino patikimą Lietuvos dujų sistemos veikimą atsisakius tiekimo iš rytų

„Amber Grid“ skelbia 2022 metų pirmojo pusmečio dujų perdavimo ir suvartojimo rezultatus. Tektoniniais lūžiais geopolitikoje, o tuo pačiu ir energetikos sektoriuje pasižymintys metai įtvirtino tris esminius pokyčius: Lietuva nebeimportuoja dujų iš Rusijos, atidarė dar vieną dujų tiekimo šaltinį – GIPL jungtį su Lenkija, o Klaipėdos SGD terminalas tapo svarbiausiu dujų patekimo į Baltijos šalių regioną keliu. Lietuvos dujų sistema galutinai persiorientavo, o „Amber Grid“ užtikrino sistemos stabilumą ir patikimumą atsisakius iki šiol pagrindiniu buvusio dujų tiekėjo rytuose.

12 2022.07
EPSO-G, „Amber Grid“, „Litgrid“ ir „Tetas“ skyrė per 100 tūkst. eurų būsimų energetikų stipendijoms
Investuodamos į paklausiausias ateities specialybes, energetikos įmonių grupei „EPSO-G“ priklausančios bendrovės „Amber Grid“, „Litgrid“ ir „Tetas“  pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos universitetais ir kolegijomis bei skyrė daugiau kaip 100 tūkst. eurų inžinerinės pakraipos studentų stipendijoms. 
 
30 2022.06
Konsoliduotas techninės priežiūros darbų planas laikotarpiui nuo 2022 m. spalio iki 2023 m. gruodžio mėn., paskelbtas 2022 m. birželio mėn.
 
Dujų perdavimo sistemos operatoriai „Gasgrid Finland Oy“, „Elering AS“, AS „Conexus Baltic Grid“ ir AB „Amber Grid“ (PSO) kartu parengė konsoliduotą Baltijos šalių ir Suomijos regiono remonto/techninės priežiūros darbų planą laikotarpiui nuo 2022 m. spalio  iki 2023 m. gruodžio. Remonto/techninės priežiūros darbų plane pateikiami planiniai dujų perdavimo sistemos ir Inčukalnio požeminės dujų saugyklos remonto/techninės priežiūros darbai bei rinkos dalyviams siūlomi pajėgumai.
 
1 2 3 4 ... 28
Į viršų