Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
2016.11.16
AB „Amber Grid“: 2017 m. gamtinių dujų perdavimo paslaugos atpigs

2017 metais gamtinių dujų perdavimo kainos Lietuvos sistemos naudotojams vidutiniškai mažės 7,8 proc., lyginant su 2016 m. kainomis, iki 1,78 Eur / MWh.

Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid“ valdyba lapkričio 15 d. priėmė sprendimą dėl gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainų, galiosiančių nuo 2017 m. sausio 1 d. Sprendimui pritarė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

2017 m. didžiausią įtaką gamtinių  dujų perdavimo kainų mažėjimui turės šiemet ir pernai gautos didesnės pajamos už trumpalaikius pajėgumus. Taip pat kainą leido sumažinti mažesnės nei planuota sąnaudos, susijusios su įgyvendinamais investiciniais projektais.

Vadovaujantis įleidimo-išleidimo taškų kainodaros modeliu, konkrečios perdavimo paslaugų kainos yra nustatytos atskirai įleidimo į perdavimo sistemą taškuose ir išleidimo iš perdavimo sistemos taškuose.

Gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainos, įsigaliosiančios nuo 2017 m. sausio 1 d., paskelbtos AB „Amber Grid“ tinklalapyje www.ambergrid.lt.

 

 

Į viršų