Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
2022.09.22
„Amber Grid“ akcininkai spręs dėl magistralinio dujotiekio Vilnius-Kaunas rekonstrukcijos rangos sutarčių
 
Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ planuoja pasirašyti rangos sutartis dėl magistralinio dujotiekio Vilnius-Kaunas rekonstrukcijos darbų. Šių sandorių pritarimui spalio 14 d. organizuojamas visuotinis bendrovės akcininkų susirinkimas.
 
Konkursą rekonstruoti dujotiekio atkarpų ruožus, iš viso sudarančius daugiau kaip 16 km, laimėjo dvi įmonės. Planuojama su rangovais „DS-1“ pasirašyti 1,6 mln. eurų sutartį, o su „MT Group“ – 10,9 mln. eurų sutartį. Sandoriai bus tvirtinami, gavus visuotinio akcininkų susirinkimo pritarimą. Pusė visos projekto sumos finansuojama ES struktūrinės paramos fondo lėšomis.
 
Dujotiekio Vilnius-Kaunas dalys bus atnaujinamos, siekiant užtikrinti saugų ir nenutrūkstamą dujų perdavimą. Planuojamos rekonstruoti atkarpos driekiasi per urbanizuotas ir komercinės paskirties Kauno bei Kaišiadorių rajonų savivaldybių teritorijas. Darbų metu bus įrengiamas naujas vamzdynas storesnėmis sienelėmis, įrengti nauji dujotiekį apsaugantys dėklai po geležinkeliu ir automobilių keliais.
 
„Vilnių ir Kauną jungiantis dujotiekis yra viena svarbiausių visos dujų sistemos arterijų, todėl natūralu, jog siekiame užtikrinti jo saugumą ir ilgalaikį tarnavimą. Be to, šis dujotiekis taip pat susijungia su naujuoju GIPL dujotiekiu, vedančiu į Lenkiją. Pastaruoju metu dujų srautams persiorientavus vakarų kryptimi būtina užtikrinti patikimą dujų perdavimą, atsižvelgiant į rinkos poreikius“, – sako „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.
 
Rekonstruojant tarptautiniams dujų srautams svarbią dujų trasos dalį, bus pritaikytos skaitmeninės technologijos – dujų vamzdyne bus sumontuoti inovatyvūs korozijos greičio davikliai, iš kurių nuotoliniu būdu gaunami duomenys leis daryti išvadas apie dujotiekio būklę. Tinkama vamzdynų apsauga nuo korozijos yra esminė priemonė, užtikrinant dujotiekių sistemos saugumą ir patikimumą.
 
Dujotiekio atkarpų rekonstrukcijos darbus planuojama įgyvendinti iki 2023 m. vidurio. 
 
Į viršų