2021.01.12
„Amber Grid“ už beveik 2 mln. eurų modernizuos svarbius dujų perdavimo sistemos elementus
 
Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ skaitmenizuos Jauniūnų dujų kompresorių stoties Širvintų rajone valdymą ir įrengs naują dujų perdavimo sistemos saugumą užtikrinantį elementą dujotiekyje, esančiame Marijampolės rajone. Tai numato pasirašytos sutartys su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), pagal kurias dujų sistemos atnaujinimo projektams bus skirta Europos Sąjungos parama. Arti 2 mln. eurų vertės projektai bus įgyvendinti iki 2023 m. pavasario. ES struktūrinių fondų paramos lėšomis bus finansuota pusė sumos – apie 1 mln. eurų. 
„Esminis šių investicijų tikslas – užtikrinti sistemos saugumą ir eliminuoti tinklo sutrikimų galimybę, kryptingai investuojant į dujų sistemos skaitmenizavimą ir diegiant pažangiausias technologijas. Siekiame, kad nuotoliniu būdu valdoma dujų perdavimo sistema funkcionuotų saugiai ir patikimai“, – sako „Amber Grid“ technikos direktorius Andrius Dagys.
Modernizuojant Jauniūnų dujų kompresorių stoties sistemos valdymą, bus įdiegtas nuotolinis rezervinis duomenų centras, įrengtos šiuolaikiškus poreikius atitinkančios gaisro aptikimo ir gesinimo sistemos, instaliuota moderni programinė ir techninė įranga, užtikrinsianti dujų perdavimo sistemos saugumą ir patikimumą. Tai reikšmingai sustiprins dujų perdavimo sistemos valdymą, kilus nenumatytoms situacijoms. Dujų kompresorių stotys – būtinas dujų perdavimo sistemos elementas, skirtas padidinti dujų slėgį tam, kad dujų srautai įveiktų reikiamus atstumus.
 
Užtikrinant saugų ir nenutrūkstamą gamtinių dujų perdavimą Marijampolės savivaldybės ir Vilkaviškio rajono vartotojams, dujotiekyje į Marijampolės dujų skirstymo stotį bus įrengtas dujų slėgio ribojimo mazgas, kurio darbo parametrai bus stebimi ir valdomi nuotoliniu būdu. 
 
Lietuvos dujų perdavimo sistemą sudaro 2115 km aukšto slėgio dujotiekių, 65 dujų skirstymo stotys ir dvi dujų kompresorių stotys Širvintų ir Panevėžio rajone. Šiuo metu, įgyvendinant GIPL projektą įrengiama dar viena 165 km ilgio dujotiekių atkarpa, kuri Lietuvą, o kartu ir Baltijos šalis bei Suomiją, sujungs su Vakarų Europos dujų perdavimo sistema. 
 
Moderni, šiandieniniams dujų vartojimo poreikiams pritaikyta ir laiku prižiūrima dujų perdavimo sistema užtikrina, nenutrūkstamą ir saugų dujų tiekimą gyventojams ir verslui, mažesnę aplinkos taršą ir optimalias tinklo priežiūros sąnaudas. Per metus Lietuvos dujų perdavimo tinklu transportuojama daugiau kaip 55 teravatvalandės (TWh) dujų.
 
 
Į viršų