22 2020.10
GIPL dujotiekio prijungimas prie veikiančios sistemos užbaigs du sudėtingiausius statybos etapus – liks trečdalis darbų

Baltijos šalis ir Suomiją su Vakarų Europa susiesianti dujų jungtis GIPL prijungiama prie jau veikiančios „Amber Grid“ valdomos Lietuvos dujų perdavimo sistemos. Laikantis saugumo reikalavimų ir valdant aštrėjančią COVID-19 riziką, numatoma, kad šiemet bus įgyvendinta 60 proc. GIPL statybos darbų.

19 2020.10
„Amber Grid“ suteiktų dujų perdavimo paslaugų ES dujų rinkai apimtis augo beveik penktadaliu

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ šių metų sausio-rugsėjo mėn. per Lietuvą šalies ir Baltijos regiono vartotojams transportavo beveik 26 teravatvalandes (TWh) gamtinių dujų, neskaitant dujų perdavimo į Kaliningrado sritį. Tai 17,6 proc. daugiau, lyginant su 2019 m. tuo pačiu laiku, kai į Lietuvą buvo transportuota 21,2 TWh gamtinių dujų. Taip pat didėjo dujų vartojimas Lietuvoje. 

09 2020.10
Atlikti pirmieji GIPL dujotiekio patvarumo bandymai

Įgyvendinant Lietuvą, Baltijos šalis ir Suomiją su Vakarų Europos dujų sistema sujungsiančio GIPL projekto darbus, išbandyta naujosios dujų jungties pirmos dalies kokybė. Hidrauliniais bandymais patikrinta, jog vamzdynas išlaiko maksimalaus, projekte numatyto slėgio apkrovas. Darbinis GIPL dujotiekio slėgis sieks 54 barus.

01 2020.10
„Amber Grid“: VERT patvirtino į ateitį orientuotą 10 metų dujų perdavimo tinklo plėtros planą

„Amber Grid“ parengtą dešimties metų tinklo plėtros planą šiandien patvirtino Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Per 2020–2029 m. laikotarpį numatyta įgyvendinti dujų perdavimo sistemos plėtros investicijų projektus, skirtus diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius Lietuvoje ir regione bei užtikrinti dujų perdavimo sistemos patikimumą.  

22 2020.09
„Amber Grid“ už 6 mln. eurų modernizuos dujų skirstymo stotis šalia Vilniaus ir Kėdainių

Per ateinančius trejus metus „Amber Grid“ atnaujins svarbius sistemos elementus - Grigiškių, Vievio ir Kėdainių dujų skirstymo stotis. Tai numato pasirašyta sutartis su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), pagal kurią bus skirta Europos Sąjungos parama. 

1 2 3 4 ... 17
Į viršų