Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
30 2022.06
Lietuva gali tapti reikšminga vandenilio plėtros ir transportavimo grandimi Europoje

Lietuvai siekiant spartaus perėjimo prie atsinaujinančios energetikos, atlikta pirmoji nacionalinė vandenilio sektoriaus plėtros studija rodo, kad Lietuva turi potencialo tapti reikšmingu dalyviu, vystant ir transportuojant vandenilio išteklius Europoje. Studiją Energetikos ministerijoje įvykusiame renginyje pristatė jos rengėjai – konsultacijų bendrovės „Baringa Consulting Limited“ ir „Civitta“, dirbusios kartu su Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriumi „Amber Grid“ bei įmonių grupe „EPSO-G“.

17 2022.06
Dujotiekyje GIPL įrengtos detalės yra tinkamos, dujotiekis veikia patikimai
„Amber Grid“ pakartotinai informuoja, kad GIPL dujotiekyje įrengtos detalės yra tinkamos, patikrintos, dujotiekis veikia patikimai ir teikia energetinį saugumą penkioms Baltijos regiono valstybėms. Tai patvirtino kovo mėn. atliktas vidinis tyrimas.
 
 
16 2022.06
Paskelbti penki galimi vandenilio tiekimo koridoriai, kuriais būtų galima sparčiau įgyvendinti Europos 2030 m. vandenilio tikslus
„Amber Grid”, kartu su Europos dujų perdavimo sistemos operatoriais išanalizavo ir pateikė viziją, kaip pagreitinti Europos vandenilio tinklo sukūrimą iki 2030 metų. Dalyvaujant bendroje European Hydrogen Backbone (EHB) iniciatyvoje buvo sukurti ir paskelbti penki galimi didelio masto vandenilio tiekimo Europoje koridoriai. Iš pradžių šie koridoriai sujungs vietinę pasiūlą ir paklausą Europoje, o vėliau bus plečiami ir sujungiami su Europos regionais ir kaimyninėmis šalimis, turinčiomis vandenilio eksporto potencialą. 
 
 
10 2022.06
Lietuva neimportuoja nė vienos molekulės rusiškų dujų

„Amber Grid“ oficialiai patvirtina, kad nuo 2022 m. balandžio 1 dienos į Lietuvą šalies ir kitų ES valstybių poreikiams  per perdavimo sistemos jungtį su Baltarusija nebuvo importuota nė vienos molekulės gamtinių dujų iš Rusijos. 

09 2022.06
Pradedama Kėdainių, Vievio ir Grigiškių dujų skirstymo stočių rekonstrukcija

„Amber Grid“ pasirašė tris rangos darbų sutartis dėl dujų skirstymo stočių, esančių Kėdainiuose, Vievyje ir Grigiškėse rekonstrukcijos. Bendra sutarčių su viešąjį konkursą laimėjusia įmone „MT Group“ vertė – 7,6 mln. eurų. 

Į viršų