Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
27 2022.09
Pradedantis veikti Lenkijos-Danijos dujotiekis „Baltic Pipe“ padidins dujų tiekimo saugumą regione ir Lietuvoje

Lenkijoje oficialiai atidaryta po kelių dienų pradėsianti veikti dujotiekių jungtis tarp Lenkijos ir Danijos „Baltic Pipe“. Dujotiekis, per kurį Lenkiją pasieks dujos iš Norvegijos, reikšmingai sustiprins dujų tiekimo saugumą visame regione, taip pat ir Lietuvoje. Dujų rinkos dalyviai visame Baltijos šalių regione turės tiesioginę prieigą prie dujų iš Norvegijos, šiuo metu norvegiškos dujos mus pasiekia per SGD terminalą Klaipėdoje.

22 2022.09
„Amber Grid“ akcininkai spręs dėl magistralinio dujotiekio Vilnius-Kaunas rekonstrukcijos rangos sutarčių

 

„Amber Grid“ planuoja pasirašyti rangos sutartis dėl magistralinio dujotiekio Vilnius-Kaunas rekonstrukcijos darbų. Šių sandorių pritarimui spalio 14 d. organizuojamas visuotinis bendrovės akcininkų susirinkimas.

15 2022.09
„Amber Grid“ prie perdavimo tinklo prijungs iki šiol didžiausią biometano jėgainę

„Amber Grid“ pasirašė rangos darbų sutartį dėl biometano jėgainės prijungimo prie dujų perdavimo sistemos. Planuojama, kad Pasvalio rajone esanti jėgainė, kurią valdo UAB „Tube Green“, pagamintą biometaną į dujų perdavimo tinklą galės tiekti jau 2023 metų viduryje. Tai bus pirmas kartas, kai Lietuvos dujų perdavimo sistemoje bus ne tik įprastos gamtinės dujos, bet ir žaliosios dujos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių. Kartu tai sudarys galimybes verslui aktyviau naudotis žaliųjų dujų kilmės garantijų sistema.

19 2022.08
VERT suderino naują naudojimosi perdavimo sistema taisyklių redakciją

2022 m. liepos 29 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba suderino naują Naudojimosi „Amber Grid“ gamtinių dujų perdavimo sistemos taisyklių redakciją.

04 2022.08
„Amber Grid“ pirmojo 2022 m. pusmečio pajamos augo iki 56,5 mln. eurų

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ pajamos pirmąjį šių metų pusmetį augo iki 56,5 mln. eurų ir buvo 79 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai pajamos siekė 31,6 mln. eurų. Didžioji dalis pajamų gauta iš perdavimo paslaugų transportuojant gamtines dujas, jos siekė 29,3 mln. Eur. Tačiau ne mažiau prie augimo prisidėjo pajamos, gautos iš dujų srautų balansavimo paslaugų, įtakos turėjo ir itin aukštos dujų kainos, persiskirstę dujų srautai sistemoje - daugiau dujų transportuota į Latviją bei Lenkijos kryptimi.

Į viršų