Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
19 2021.10
Baltijos šalių ir Suomijos dujų perdavimo sistemos operatoriai pradėjo rengti techninių vandenilio transportavimo galimybių tyrimų ir plėtros planą

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos dujų perdavimo sistemų operatoriai įvykdė bendrą tarptautinę viešųjų pirkimų procedūrą, skirtą parengti projekto planą, kuriuo remiantis operatoriai atliks viešuosius pirkimus dėl mokslinių tyrimų ir plėtros projekto, įvertinant vandenilio maišymo su gamtinėmis dujomis galimybes Estijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos dujų perdavimo sistemose ir reikalingas investicijas pagal skirtingus vandenilio maišymo kiekius.

19 2021.10
„Amber Grid“: per devynis mėnesius Lietuvoje suvartota 5 proc. daugiau dujų nei pernai
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ duomenys rodo, kad šiemet Lietuvos poreikiams buvo suvartota 18,5 teravatvalandės (TWh) dujų arba 5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai Lietuvos poreikis siekė 17,7 TWh. Metų pradžioje vyravę šalti žiemos ir pavasario orai lėmė didesnį dujų suvartojimą šilumos ir elektros gamybos sektoriuose. Vasaros laikotarpiu dujų vartojimas Lietuvoje mažėjo.
 
01 2021.10
Atnaujintas „Amber Grid“ prekės ženklas žymi naują, į žaliąją transformaciją orientuotą veiklos etapą

Dujų perdavimo sistemos operatoriui „Amber Grid“ šiemet paskelbus veiklos strategiją iki 2030 m. ir įsipareigojus per ateinančius dešimt metų nukreipti bendrovės veiksmus ir investicijas link žaliosios transformacijos, o poveikį aplinkai sumažinti dviem trečdaliais, įmonė atnaujino savo prekės ženklą ir pagrindinį biurą perkelia į naujas patalpas.  

14 2021.09
Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos dujų perdavimo sistemų operatoriai susitarė dėl žaliųjų dujų rinkos plėtros skatinimo

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos dujų perdavimo sistemų operatoriai „Amber Grid“, „Conexus Baltic Grid“, „Elering“ ir „Gasgrid Finland“ pasirašė susitarimo memorandumą dėl žaliųjų dujų, dar vadinamų atsinaujinančiomis dujomis, rinkos plėtros skatinimo. 

09 2021.09
„Amber Grid“ pradėjo žaliosios elektros energijos iš saulės jėgainių gamybą
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ įsirengė 450 kilovatų (kW) galios saulės elektrinę ir pradėjo gaminti žaliąją elektros energiją dujų tinklo reikmėms. Iš viso iki metų pabaigos „Amber Grid“ įmonės teritorijoje turės beveik 1,5 megavatų (MW) galios nuosavų saulės jėgainių, kurios padės sutaupyti apie 50 proc. įmonės išlaidų už elektrą. 
 
Į viršų