Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius
02 2022.08
Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – jau nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą. Tai bus padaryta paspartinus strateginio energetikos projekto ELLI įgyvendinimą. Rinkos dalyviai galės daugiau dujų transportuoti tiek į saugyklą Latvijoje, tiek Latvijos, Estijos bei Suomijos poreikiams.

26 2022.07
„Amber Grid“ užtikrino patikimą Lietuvos dujų sistemos veikimą atsisakius tiekimo iš rytų

„Amber Grid“ skelbia 2022 metų pirmojo pusmečio dujų perdavimo ir suvartojimo rezultatus. Tektoniniais lūžiais geopolitikoje, o tuo pačiu ir energetikos sektoriuje pasižymintys metai įtvirtino tris esminius pokyčius: Lietuva nebeimportuoja dujų iš Rusijos, atidarė dar vieną dujų tiekimo šaltinį – GIPL jungtį su Lenkija, o Klaipėdos SGD terminalas tapo svarbiausiu dujų patekimo į Baltijos šalių regioną keliu. Lietuvos dujų sistema galutinai persiorientavo, o „Amber Grid“ užtikrino sistemos stabilumą ir patikimumą atsisakius iki šiol pagrindiniu buvusio dujų tiekėjo rytuose.

12 2022.07
EPSO-G, „Amber Grid“, „Litgrid“ ir „Tetas“ skyrė per 100 tūkst. eurų būsimų energetikų stipendijoms
Investuodamos į paklausiausias ateities specialybes, energetikos įmonių grupei „EPSO-G“ priklausančios bendrovės „Amber Grid“, „Litgrid“ ir „Tetas“  pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos universitetais ir kolegijomis bei skyrė daugiau kaip 100 tūkst. eurų inžinerinės pakraipos studentų stipendijoms. 
 
30 2022.06
Konsoliduotas techninės priežiūros darbų planas laikotarpiui nuo 2022 m. spalio iki 2023 m. gruodžio mėn., paskelbtas 2022 m. birželio mėn.
 
Dujų perdavimo sistemos operatoriai „Gasgrid Finland Oy“, „Elering AS“, AS „Conexus Baltic Grid“ ir AB „Amber Grid“ (PSO) kartu parengė konsoliduotą Baltijos šalių ir Suomijos regiono remonto/techninės priežiūros darbų planą laikotarpiui nuo 2022 m. spalio  iki 2023 m. gruodžio. Remonto/techninės priežiūros darbų plane pateikiami planiniai dujų perdavimo sistemos ir Inčukalnio požeminės dujų saugyklos remonto/techninės priežiūros darbai bei rinkos dalyviams siūlomi pajėgumai.
 
30 2022.06
Lietuva gali tapti reikšminga vandenilio plėtros ir transportavimo grandimi Europoje

Lietuvai siekiant spartaus perėjimo prie atsinaujinančios energetikos, atlikta pirmoji nacionalinė vandenilio sektoriaus plėtros studija rodo, kad Lietuva turi potencialo tapti reikšmingu dalyviu, vystant ir transportuojant vandenilio išteklius Europoje. Studiją Energetikos ministerijoje įvykusiame renginyje pristatė jos rengėjai – konsultacijų bendrovės „Baringa Consulting Limited“ ir „Civitta“, dirbusios kartu su Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriumi „Amber Grid“ bei įmonių grupe „EPSO-G“.

Į viršų