Ruošiantis GIPL statybų etapui – dėmesys bendruomenėms

Lietuva įgyvendina Europos Sąjungos reikšmės dujotiekių jungties projektą GIPL, kuris per Lenkiją sujungs Lietuvą su Vakarų Europa. Šiuo metu vyksta jungties rangos darbų viešųjų pirkimų konkursas, o jam pasibaigus prasidės dujotiekio statybos. Iš viso per Lietuvą bus nutiesta 165 km dujotiekio. Ruošiantis statybų startui, „Amber Grid” atstovai organizavo specialius susitikimus su bendruomenėmis, kurių teritorijose vyks dujotiekio tiesimo darbai. Tai buvo puiki proga atsakyti į žmonėms rūpimus klausimus dėl GIPL projekto.

Per praėjusį rudenį ir šį pavasarį „Amber Grid” vietos bendruomenėms surengė 55 susitikimus su žmonėmis, kurie kuria, mąsto ir skatina kitus gyventi sąmoningai. Susitikimuose, skirtuose dialogo kultūros puoselėjimui bendruomenėse, kurių aplinkoje veikia „Amber Grid“ ir kur bus tiesiama tarptautinė dujotiekio jungtis, dalyvavo Širvintų, Vilniaus, Elektrėnų, Kaišiadorių, Prienų, Birštono, Alytaus, Lazdijų ir Marijampolės rajonų gyventojai. Iš viso apie 6000 žmonių iš 9 savivaldybių ir 22 seniūnijų turėjo progą gyvai pasikalbėti su tokiais žinomais žmonėmis kaip aktorius Giedrius Savickas, atlikėjai Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Justė Arlauskaitė Jazzu, Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius Samas, Rafailas Karpis, aktorius Mantas Stonkus, psichologas Dainius Pūras, kūrėjas Haroldas Mackevičius. Susitikimų metu atviru pokalbiu su auditorija mezgėsi dialogas ne tik apie projektą, bet ir apie paprastus dalykus – santykius, prasmingą veiklą ir vertybes.

„Amber Grid“ socialinės atsakomybės projektas „Dialogo kultūra ir bendradarbiavimo ugdymas įgyvendinant GIPL projektą“ pradėtas 2018 m. rudenį. Projektu siekiama teikti gyventojams informaciją apie jų kaimynystėje įgyvendinamo GIPL projekto svarbą, eigą ir progresą, šviesti visuomenę, formuoti patikimos, skaidrios, socialiai atsakingos įmonės įvaizdį, puoselėti atsakomybės, racionalios kūrybos ir dialogo kultūrą bei kurti ilgalaikius ryšius su bendruomenėmis, kurių aplinkoje bendrovė vykdo veiklą. Projekto, skirto bendruomenėms tęsinys numatytas 2019 m. rudenį.


 

Į viršų