Tiesiant dujotiekį susižalojus rangovo darbuotojui, „Amber Grid“ reikalauja užtikrinti darbuotojų saugą

Rugsėjo 13 d., vykdant magistralinio dujotiekio Vilnius-Panevėžys-Ryga rekonstrukcijos darbus susižalojo trasoje dirbęs rangovo „MT Group“ darbuotojas. Netikėtai nuo ekskavatoriaus laikomų lynų atsikabinęs vamzdis prie iškastos tranšėjos šlaito prispaudė rangovo darbuotoją. Jis buvo skubiai išgabentas į ligoninę, kur yra toliau gydomas. Nepatvirtintais duomenimis, nukentėjusiam darbuotojui nustatytas 0,84 alkoholio promilių neblaivumo laipsnis. Įvykį tiria policija ir Valstybinė darbo inspekcija.

Rangos sutartyje rangovas yra įsipareigojęs užtikrinti, kad darbus atliekantys darbuotojai nebus apsvaigę nuo alkoholio, narkotikų, toksinių ar psichotropinių medžiagų, taip pat yra įsipareigojęs laikytis visų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų.

„Apmaudu, kad šio svarbaus projekto rangovui „MT Group“ vykdant darbus galimai sunkiai nukentėjo šios įmonės darbuotojas. Darbai dujotiekio zonoje yra pavojingi, juos atliekant būtinas padidintas dėmesys darbuotojų saugai. Skaudus įvykis rodo, kad vien rangos sutarties punktai nėra pakankama priemonė išvengti nelaimingų atsitikimų. Todėl prašome šiandien ir ateityje visus dujotiekiuose dirbančius rangovus skirti papildomą, kasdieninį, gyvą dėmesį žmonių saugumui ir jų pasirengimui dirbti“, – sako „Amber Grid“ Technikos direktorius Andrius Dagys. 
 
Šį mėnesį gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ fiksavo 600 dienų be nelaimingų atsitikimų. Bendrovės darbuotojai, atliekantys dujotiekių eksploatavimo darbus, raginami griežtai laikytis darbuotojų saugos reikalavimų: dėvėti šalmus, mūvėti specialias pirštines, avėti darbui pritaikytą avalynę, apgalvotai, pagal instrukcijas elgtis pavojingose darbo situacijose. Žmonių saugumo bei darbo drausmės laikymosi reikalaujama ir iš viešųjų pirkimų būdu atrinktų rangovų, kuriems patikėtas svarbių ir stambių dujotiekių infrastruktūros projektų įgyvendinimas.

 

Į viršų