En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Ambicingi tikslai


Lietuva per ateinančius 10 metų bus pasiruošusi naujos energijos – žaliojo vandenilio – rinkai. Tam pagrindą sukurs iki 2030 metų planuojami išvystyti milžiniški atsinaujinančios elektros energijos pajėgumai, leisiantys Lietuvoje pasigaminti 90 proc. ir daugiau reikiamos elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių. Šiame kompleksiniame transformacijos projekte „Amber Grid“ atliks svarbų vaidmenį, kuriant Lietuvos vandenilio infrastruktūrą. Siekiame veikti kaip katalizatorius, duodantis impulsą gamintojams susijungti su vartotojais, atliekantis praktinius inžinierinius veiksmus, ruošiantis šalyje pagaminto žaliojo vandenilio transportavimui per Lietuvą ir kuriant taisykles rinkai.

Vienas iš svarbių klimato kaitos problemos sprendimo būdų – žaliojo vandenilio gamyba ir pritaikymas energetikoje, pramonėje ir transporte. Žaliasis vandenilis yra vadinamas tas, kuris gaminamas iš atsinaujinančių energijos išteklių elektrolizės būdu, pavyzdžiui, saulės ir vėjo pagamintos elektros, ir leidžia ženkliai sumažinti  anglies dvideginio (CO2) emisijas.

Papildomai augant elektros gamybai iš atsinaujinančių energijos išteklių, kurių gamyba nepastovi, iškils didesnis poreikis subalansuoti elektros srautus. Būtent vandenilis sprendžia žaliosios elektros energijos subalansavimo, o taip pat ir saugojimo problemą. Perteklinę elektros energiją pavertus žaliuoju vandeniliu, jį bus galima tiekti į vandenilio transportavimo sistemą – laikyti ir saugoti vandenilio saugyklose, o prireikus, naudoti įvairiems poreikiams, tame tarpe ir iš vandenilio vėl pasigaminti švarią elektros energiją, panaudoti kaip kurą transporto sektoriuje arba kaip žaliavą įvairioms pramonės reikmėms bei sintetiniams degalams gaminti.

Jei turite papildomų klausimų, susijusių su vandeniliu, kviečiame susisiekti su mumis el. paštu hydrogen@ambergrid.lt

Kodėl pasauliui reikia žaliojo vandenilio?